Miedź i jej zbawienny wpływ na organizm człowieka

Miedź to cenny pierwiastek, który warto docenić ze względu na wyjątkowy wpływ na nasze ciało od wewnątrz. Niedobór miedzi może skutkować pojawieniem się problemów zdrowotnych. Na ratunek przychodzą kubek miedziany, które po połączeniu z wodą pomogą nam się przed nimi uchronić. Jaka jest rola miedzi w ludzkim organizmie i jak nie dopuścić do jej niedoboru?

Miedź i jej wpływ na ludzki organizm

Niewielkie ilości miedzi są obecne w każdej z tkanek organizmu człowieka. Miedź razem z pierwiastkiem żelaza jest odpowiedzialna za rozprowadzanie tlenu po organizmie. To głównie jej zadaniem jest dbanie o wydajność mózgu i szybkość przesyłania impulsów. Zadaniem miedzi jest również poprawa odporności oraz dbanie o sprawność serca i układu krążenia. Kolejną cenną funkcją jest opóźnianie procesów starzenia oraz likwidowanie bakterii i wolnych rodników, które mają szkodliwy wpływ na komórki.

Naturalne źródła miedzi

Do grona artykułów, które są bogatym źródłem miedzi, zalicza się głównie wątróbki, niektóre nasiona, orzechy i produkty zbożowe oraz kakao. Warto jednak mieć na uwadze to, że na jej przyswajalność wpływa wiele okoliczności. Wchłanialność wzrasta, kiedy białko pochodzenia zwierzęcego. Osoby rezygnujące z mięsa mają alternatywę w postaci witaminy C i węglowodanów, które wspomagają przyswajanie tego ważnego pierwiastka. Za to każdy produkt z wysoką zawartością żelaza, wapnia, fosforu, cyny oraz cynku spowoduje obniżenie przyswajalności miedzi.

Kubki miedziane jako idealny sposób pozyskania miedzi

Do źródeł miedzi zalicza się też wodę. Tutaj ilość miedzi będzie się różnić w zależności od rodzaju rur oraz składu wody – w twardej wodzie miedzi jest najmniej. Zaradzą temu kubki miedziane. Umieszczając w nich wodę, już po paru godzinach otrzymamy prawidłowe pH oraz wyższe nasycenie jonami miedzi. Skutkiem spożywania takiej wody jest poprawa nawilżenia oraz pozbycie się toksyn z organizmu. Wodę miedzianą dobrze jest wypijać rano – pobudza to układ pokarmowy do pracy . Oprócz korzyści dla zdrowia, kubki miedziane można wykorzystać jako oryginalną dekorację w domu.