Czym jest refleksologia?

Masaż relaksacyjny, który zwalcza stres, napięcie i choroby, refleksologia to znacznie więcej niż tylko masaż stóp. Jakie są więc korzyści z refleksologii i na czym tak naprawdę polega ta starożytna kuracja?

Jeśli kiedykolwiek przeglądałeś menu spa tylko po to, by zbić z tropu opcję „refleksologii”, możemy Cię zapewnić, że nie jesteś sam.

Refleksologia — chociaż starożytna technika masażu , która istnieje od wieków — jest stosunkowo mało popularna, jeśli chodzi o zachodnie rytuały spa i wydaje się być stworzeniem pocieszenia dla tych, którzy już to wiedzą.

Terapia refleksologii, dla tych, którzy niewiele wiedzą o leczeniu, jest zwykle klasyfikowana jako masaż stóp , ale korzyści płynące z tego zabiegu są o wiele bardziej wyrafinowane niż zwykły masaż. Z technicznego punktu widzenia jest to rodzaj masażu relaksacyjnego, ale idzie znacznie dalej niż uspokajanie umysłu i ukojenie stóp, pomaga również rozładować napięcie i leczyć również inne części ciała.

Rozmawialiśmy z ekspertem refleksologii i trenerem życia Veronicą Amarelle z Healed Soles , aby poznać ten starożytny masaż…

Korzyści z refleksologii

Praktykowana od tysięcy lat refleksologia jest holistyczną terapią wykorzystującą starożytne chińskie techniki masażu, które ukierunkowane są przede wszystkim na określone punkty nacisku na dłonie i stopy.

W prostej formie Veronica wyjaśnia, że ​​refleksologia to „połączenie akupresury, pracy z energią i masażu all-in-one. Działa, aby stymulować naturalne procesy gojenia się organizmu, uwalnia nagromadzone w organizmie napięcie i pomaga organizmowi w detoksykacji, dzięki czemu można go przywrócić do naturalnego stanu spokoju i równowagi.

Dość często nasze ciała tracą równowagę i musimy radzić sobie z niechcianymi stresami dnia codziennego. Refleksologia działa na rzecz przywrócenia tych nierównowag, aby przywrócić Tobie i Twojemu ciału zdrowy, równy kil.

Chińczycy wierzą, że refleksologia pobudza organizm do samoleczenia poprzez poprawę krążenia, zmniejszenie stresu, bólu i przywrócenie naturalnej równowagi.

W stopach, dłoniach i uszach znajdują się tysiące punktów nacisku i zakończeń nerwowych, z których każdy odpowiada określonej części ciała. W ludzkiej stopie znajduje się w rzeczywistości 7000 zakończeń nerwowych. Kiedy te obszary są specjalnie ukierunkowane podczas zabiegu refleksologii, ta stymulacja będzie działać, aby przywrócić niezrównoważony poziom energii, a także pomóc wyleczyć całą masę dręczących dolegliwości zdrowotnych .

Niezależnie od tego, czy cierpisz z powodu irytujących problemów trawiennych, czy nieprzyjemnego bólu pleców, refleksologia jest doskonałym holistycznym lekarstwem, które przywróci Twoje ciało do życia.

Więc jak to działa?

Refleksolodzy odwołują się do map stóp, aby zrozumieć, która część stopy odpowiada różnym częściom ciała. Na każdej stopie znajduje się 5 podłużnych stref, które biegną od każdego palca bezpośrednio przez ciało do czubka głowy. Spójrz na poniższe schematy, aby zobaczyć, które części stóp i dłoni odpowiadają poszczególnym częściom ciała.

Możesz celować w określone obszary stóp, aby nieinwazyjnie stymulować inne narządy w ciele. Mapy te umożliwiają nam dostosowywanie terapii tak, aby pomóc organizmowi i jego narządom w energetycznym wyrównaniu, wzmocnieniu leczenia w szerokim zakresie schorzeń, stymulacji funkcjonalności, uwolnieniu napięcia i poprawie krążenia.

Odbywa się to poprzez mocne i energiczne masowanie niektórych obszarów stopy. Używając kciuków i palców do wywierania nacisku na punkty odruchowe, terapeuta będzie pracował nad określonymi strefami w stopie, aby zidentyfikować obszary problemowe, a następnie skupi się na stymulowaniu każdego punktu, który jest niezrównoważony, aby przywrócić je do pierwotnego stanu. Sprytny, prawda?

Refleksologia może być stosowana w leczeniu wielu problemów zdrowotnych, od bólu pleców i zapalenia stawów po migreny i miesiączki. Refleksologia wzmocni układ odpornościowy, zapobiegnie dalszym chorobom i tchnie życie z powrotem w Twoje ciało, dzięki czemu poczujesz się zrównoważony, pozytywny i pełen energii.

Widzisz, powiedzieliśmy ci, O wiele więcej niż masaż stóp.