Jak zmniejszyć pierścionek?

Niezależnie od tego, czy jest to pierścionek zaręczynowy, czy obrączka ślubna , element, który dostałeś w prezencie z okazji urodzin, czy po prostu klejnot, który kupiłeś na pchlim targu na wakacjach, pierścionki to jedne z naszych najcenniejszych przedmiotów – często o wartości sentymentalnej znacznie przekraczającej ich cenę. .

Dlatego może to być frustrujące, gdy pierścionek nagle zaczyna wirować na palcu, który raz idealnie pasuje, ponieważ się poluzował, lub odwrotnie: pierścionek staje się tak ciasny, że noszenie ulubionej biżuterii staje się nagle niewygodne.

Na szczęście często istnieje prosty powód, dla którego pierścienie mogą stać się większe lub mniejsze i można je łatwo zmienić.

Oto ostateczny przewodnik po zmianie rozmiaru pierścionka, w tym jak zmniejszyć pierścionek, według dwóch doświadczonych jubilerów…

Dlaczego pierścień nagle się poluzował?

Pierścionki mogą często wydawać się zbyt duże podczas okresów zimna lub zbyt ciasne podczas okresów gorących.

Kiedy jest za gorąco, Twoje dłonie mogą puchnąć, a gdy jest zimno, kurczą się, więc upewnij się, że Twoje ciało i dłonie mają rozmiar odpowiadający pierścionkowi, mają neutralną temperaturę. Również zmiany masy ciała mogą mieć wpływ na rozmiar pierścionka. Jeśli na przykład jesteś w ciąży, Twoje dłonie mogą puchnąć. W takim przypadku możesz poczekać na zmianę rozmiaru pierścionka po ciąży.

O czym powinieneś pomyśleć przed zmianą rozmiaru pierścionka?

Powinieneś dobrze się zastanowić przed zmianą rozmiaru pierścionka i zastanowić się, czy złe dopasowanie jest tylko chwilową sytuacją, londyńskiej firmy jubilerskiej specjalizującej się w projektowaniu pierścionków zaręczynowych na zamówienie .

Zwróć uwagę, że pierścienie można zwykle zmienić tylko o dwa rozmiary w górę lub w dół, ponieważ więcej może zagrozić integralności pierścionka. W przypadkach, gdy rozmiar jest daleki, prawdopodobnie będziesz musiał przerobić swój pierścionek. Zastanów się nad typem lub styl pierścionka, który masz, zanim zmienisz jego rozmiar. Wierz lub nie, ale niektórych pierścionków w ogóle nie można zmienić. Wzory, które mają skręcony pasek lub całą wieczność diamentów, nie mogą zostać zmienione, więc zawsze dobrze jest zachować należy o tym pamiętać przy wyborze pierścionka.

Co należy wziąć pod uwagę, szukając jubilera, który zmieni rozmiar pierścionka?

Gdy szukasz jubilerów, którzy zmienią rozmiar pierścionka, sugerowałbym znalezienie takiego z własnym warsztatem. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, zawsze możesz je wycofać i natychmiast naprawić

Musisz poszukać renomowanego jubilera, który zadba o Twój pierścionek tak samo, jak Ty podczas zmiany jego rozmiaru. Najlepszą opcją jest powrót do firmy, w której kupiłeś pierścionek. Jeśli nie masz takiej możliwości, sprawdź recenzje lokalnych jubilerów, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję

Jak jubiler zmniejsza pierścionek? Ile to kosztuje?

Aby zmienić rozmiar pierścionka, jubiler wykonuje małe nacięcie w obrączce i zmniejsza je lub dokręca zgodnie z wymaganiami. Po zakończeniu luka jest lutowana i polerowana, aby bezproblemowo ukryć wszelkie ślady zmian. Naszym klientom z Wielkiej Brytanii i UE oferujemy jedną bezpłatną zmianę rozmiaru pierścienia przy każdym zakupie. Zmiana rozmiaru zostanie zakończona w ciągu około 7-10 dni od daty otrzymujemy pierścień z powrotem.

Skład pierścionka wpłynie na sposób, w jaki jubiler zdecyduje się zmienić jego rozmiar. Rzeczy takie jak wysadzane diamentami ramiona i wysadzane diamentami będą decydować o tym, czy i w jaki sposób pierścionek może zostać dopasowany. Szerokość obrączki może również mają wpływ na rozmiar, którego potrzebujesz.Na przykład, jeśli zwykle masz palec w rozmiarze L z pierścionkiem o szerokości 2 mm, może się okazać, że palec w rozmiarze M z pierścionkiem o szerokości 5 mm będzie na ciebie lepiej pasował.

Stawki za zmianę rozmiaru pierścionka zaczynają się od 25 funtów i możemy zapewnić usługę tego samego dnia za tę cenę. Nasz warsztat jest zawsze bardzo zajęty tego rodzaju pracami: tworzeniem, projektowaniem, naprawą i zmianą rozmiaru różnych typów biżuterii