WYMARZONE WAKACJE W POCIĄGU

Niezwykłe widoki, aura nostalgii oraz całkowicie relaksujący i zachwycający sposób podróżowania – nic nie przebije wakacji kolejowych w Europie .

Gdy znów będzie można bezpiecznie podróżować, będziemy gotowi wyruszyć na zwiedzanie naszego ulubionego kontynentu na niezapomniane wakacje w pociągu.

Covid-19: Przed podróżą sprawdź najnowsze wytyczne rządu

To, co sprawia, że ​​europejskie wakacje kolejowe są tak wyjątkowe, to to, że sprawiają, że „dotarcie tam” jest częścią Twojej podróży samo w sobie: potraktuj to jako podróż o podróży, a nie o miejscu docelowym.

Mogą być tak wyluzowani lub żądni przygód, jak tylko chcesz – i nie zapominając, że wakacje kolejowe w Europie są idealne na romantyczne wypady . Możesz usiąść razem i patrzeć, jak nieustannie zmieniająca się sceneria mija, podróżując przez tunele, historyczne mosty i imponujące jeziora.

Podczas gdy Orient Express i Rocky Mountaineer są znane jako jedne z najbardziej luksusowych podróży pociągiem na świecie i mogą być niedostępne dla wielu podróżnych, w Europie są wakacje kolejowe, w których widoki są równie magiczne – i kosztują ułamek Cena £.

Niezależnie od tego, czy marzysz o jednym z najlepszych wakacji kolejowych, jakie Europa ma do zaoferowania, takim jak przejażdżka przez wspaniałe alpejskie krajobrazy Szwajcarii, czy też o wspaniałych ucieczkach koleją w Wielkiej Brytanii , te jedyne w swoim rodzaju wakacje koleją w Europie i na dom kosztował mniej, niż można by się spodziewać.

Oto wakacje w pociągu na naszym radarze, kiedy wszystko wróci do normy. Abyś wiedział, ekskluzywne pakiety wakacyjne Primy są chronione przed zakłóceniami spowodowanymi przez Covid-19, więc możesz mieć pewność, że Twoje pieniądze są bezpieczne, jeśli zdecydujesz się zarezerwować u nas.

Szybuj z Włoch do Szwajcarii na Bernina Express

Aby zobaczyć alpejskie krajobrazy prosto z pocztówki, nie szukaj dalej niż wpisane na listę UNESCO wakacje kolejowe w Europie, czyli Bernina Express . Zabierze Cię przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów kontynentu, odjeżdżając z Tirano i podróżując do St Moritz na fascynującą przejażdżkę pociągiem.

Najważniejsze to przejechanie przez wiadukt Landwasser wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i krzywą Montebello, z której roztacza się widok na masyw Bernina, lodowiec Morteratsch i trzy jeziora Pitschen, Nair i Bianco.

Najwyższy punkt na trasie kolejowej to 2253 m n.p.m., gdzie znajduje się Ospizio Bernina, stacja położona nad brzegiem Lago di Bianco.

Ośmiodniowe wakacje Primy Bernina Express obejmują pobyt nad włoskim jeziorem Como, z odjazdami do grudnia 2021 r. i ceny od 799 funtów.

Jedź jakobitą przez szkockie wyżyny jak Harry Potter

Nie musisz być czarodziejem, aby doświadczyć magii szkockich Highlands jak Harry i jego przyjaciele. Ta oszałamiająca część Wielkiej Brytanii jest nie tylko piękniejsza w prawdziwym życiu, ale znajduje się tuż za naszym progiem i możesz doświadczyć tego z bliska podczas jednego z najlepszych wakacji kolejowych, jakie Europa ma do zaoferowania podróżnikom.

Zabierający Cię z Fort William do Mallaig, pociąg parowy Jakobit został opisany jako największa podróż kolejowa na świecie. Jego szczęśliwi jeźdźcy cieszą się 84-milową podróżą w obie strony, która zaczyna się w największym mieście Highlands, Fort William, przechodzi w pobliżu najgłębszego jeziora słodkowodnego w Wielkiej Brytanii Loch Morar i przecina 21-łukowy wiadukt Glenfinnan (podobnie jak Hogwarts Express).

Po przybyciu do Mallaig masz ponad godzinę na zwiedzanie malowniczego portowego miasta przed podróżą powrotną i możesz chcieć skosztować lokalnych ryb z frytkami, kanapek z krabami lub świeżo wyładowanego homara.

Czterodniowa szkocka przygoda parowa Primy pozwala doświadczyć wspaniałych widoków Highlands na Jakobitach, z wylotami latem 2021 r. W cenie od 1195 GBP za osobę.

Wybierz się na magiczną przejażdżkę Glacier Express

Niewiele zimowych wycieczek jest tak niezapomnianych, jak szwajcarski Glacier Express , który przypomina jazdę przez zimową krainę czarów, mijając ośnieżone szczyty, dramatyczne wąwozy i ładne wioski.

Patrząc w zimę 2022 r., możesz wsiąść do kultowego czerwonego pociągu w Chur, podziwiając panoramiczne widoki z dużych okien i rozkoszując się fantastycznymi krajobrazami. Po pokonaniu przełęczy Oberalp, najwyższego punktu trasy na wysokości 2033 metrów, zejdziesz do Doliny Rodanu i zatrzymasz się na Brig.

Podczas podróży serwowany jest trzydaniowy lunch i możesz odbyć podróż w relaksującej, relaksującej prędkości – w końcu jest to najwolniejszy pociąg ekspresowy na świecie.

Ciesz się najlepszym widokiem Walii z kolejki górskiej Snowdon

Podnosząc pasażerów na wysokości 1085 metrów nad poziomem morza na relaksującą przejażdżkę na najwyższy szczyt Anglii i Walii, kolejka górska Snowdon jest perełką jazdy pociągiem w Wielkiej Brytanii. Wyjeżdżając z Llanberis, zabytkowy pociąg parowy przejeżdża nad piękną rzeką Afon Hwch, gdzie zobaczysz wodospad Ceunant Mawr zanurzający się w wąwozie poniżej.

Wkrótce zobaczysz pierwszy rzut oka na odległy szczyt Snowdon, a gdy wspinasz się wyżej, widoki stają się jeszcze bardziej zapierające dech w piersiach. Docierając do stacji Halfway, zobaczysz spacerowiczów na ścieżce Llanberis i Moel Cynghorion wznoszącego się po drugiej stronie.

Podróż pociągiem obejmuje również dramatyczną Dolinę Skalną i stację Clogwyn. Ze szczytu Mount Snowdon można się napić widoków, niegdyś określanych jako najlepsze w Wielkiej Brytanii, które w pogodny dzień pozwalają zobaczyć nawet Irlandię.

Możesz przeżyć kolejkę Snowdon Mountain Railway podczas pięciodniowej przygody z walijską koleją z Primą, która wyrusza w kwietniu 2021 roku i zaczyna się od 625 funtów.